2011. április 23., szombat

Tudatos nevelés


Gyermekünk nevelésénél számos olyan praktikát bevezethetünk, ami által energiatudatosabb életmódra tanítjuk, így a további generációknak is érdekük lehet az energiatakarékosság.

Az újrahasznosítás fontos része a szelektív hulladékgyűjtés, aminek során feldolgozható papír, acél, üveg, műanyag és alumínium hulladékokat gyűjtjük be.
A gyerekünknek tálalhatjuk úgy ezt a folyamatot, mint egy játék, amiben az otthon szelektíven gyűjtött hulladékok szétválogatása és a megfelelő konténerbe helyezése a cél.


Általánosan mindenkibe belevésődik kiskorában, hogy kapcsolja le a már nem használt lámpákat, elektronikus készülékeket, vagy zárja el használat után a csapot.
Ha a számítógép stand-by módban üzemel, akkor is akár 15%-át is fogyaszthatja a normál üzemmódnak. Ezekre megoldás a „stand-by-killer", ami egy kapcsolós elosztó.
Tévhit, hogy a konnektorban hagyott töltők nem fogyasztanak áramot, ha nem használjuk épp őket. Fontos tudatnunk gyermekünkkel, hogy ha feltöltötte a telefonját, akkor húzza ki utána a töltőt az áramból.

A tizenéves gyerekeknél már bevezethető az esti fürdőzés helyetti zuhanyzás, ami azon túl, hogy egészségesebb, a kádhoz szükséges vízmennyiség 2/3-át is megspórolhatjuk vele.

A közlekedésnél is fontos, hogy jó példát mutassunk otthon. Kisebb távokra inkább kérjük meg gyermekünket, hogy tegyenek egy közös sétát a környezet szennyezése helyett. A kerékpározás pedig egy még jobb módszer arra, hogy egy egészséges és vidám utat tegyünk meg akár a boltig, vagy az iskoláig.

Ha vásárolni megyünk, vigyünk saját bevásárlótáskát. Évente mindössze 3%-át hasznosítják újra a több mint 500 milliárd műanyag zacskónak. A papírzacskók készítéséhez több millió fa kivágására van szükség, a műanyag bevásárlózacskókhoz pedig több millió hordó kőolajat használnak fel, és több ezer év, mire lebomlik. Válasszon gyermeke egy szép vászon bevásárlótáskát és használják azt minden bevásárlásnál.

Nincsenek megjegyzések:

Megjegyzés küldése